بارگیری...
تقویت و درمان حس بویایی

تقویت و درمان حس بویایی

نسخه طلایی و معجزه آسای بازگشت حس بویایی

عارضه‌ای که با نام آنوسمیا یا کربویی شناخته می‌شود، در حقیقت از دست دادن حس بویایی می‌باشد. این وضعیت بر احساس چشایی نیز اثرگذار است. از دست دادن حس چشایی بر کیفیت زندگی مؤثر است و منجر به افسردگی می‌شود. همچنین کاهش حس بویایی و چشایی کم اشتهایی و کاهش دریافت غذا را به همراه دارد. پیشنهاد می‌شود از طعم‌های مختلف برای تحریک حس چشایی خود استفاده کنید. همچنین سعی کنید رنگ غذایتان بیشتر باشد و از بافت بیشتری تشکیل شده باشد تا احساس دهانی شما بیشتر شود و جبران کاهش احساس بویایی و چشایی را نماید.

 آنوسمیا چیست

توانایی تشخیص بوها به این صورت است که مولکولی که بو را به همراه دارد و از ماده اصلی جدا می‌شود، گیرنده‌های عصبی موجود در بینی را تحریک می‌کند. سپس نورون‌های عصبی سیگنال ایجادشده را به سمت مغز هدایت می‌نمایند و مغز نوع بو را تشخیص می‌دهد. اگر این سلول‌های عصبی آسیب ببینند یا مسدود شوند، آنوسمیا (کربویی) اتفاق می‌افتد.

علل ایجادکننده آنوسمیا

آنوسمیا به علل متعددی ایجاد می‌شود که از آن جمله می‌توان به بیماری‌هایی چون: تومورهای مغزی، اعمال جراحی و ضربه‌های مغزی، آسیب ناحیه بینی، کم کاری تیروئید، مشکلات هورمونی، آلرژی، عفونت سینوس‌ها، پارکینسون، اسکیزوفرنی، آلزایمر، پولیپ بینی؛ و داروهایی چون: آنتی‌بیوتیک‌ها، آنتی‌هیستامین، مصرف طولانی مدت الکل، کوکائین، سیگار؛ و سایر عوامل مانند رادیودرمانی، سوءتغذیه، بالا رفتن سن، آتش‌سوزی، نشت گاز و … اشاره کرد.  البته علت اصلی این پدیده بیشتر در نتیجه سرماخوردگی است که سینوس‌ها، مسیرهای عصبی و گیرنده‌های عصبی در بینی در نتیجه ترشحات بینی مسدود می‌شوند. خوشبختانه علاوه بر درمان‌های دارویی و شیمیایی، یک نسخه طلایی برای بازگشت حس بویایی وجود دارد که خدمتتان ارائه خواهیم داد.

روزانه دو نوبت صبح و شب، در هر بینی با قطره چکان دو قطره #روغن_بنفشه کوهی اصل بچکانید که بدین ترتیب به مرور حس بویایی شما باز خواهد گشت و این یکی از بهترین نسخ درمانی بازگشت بویایی هست.

خواص دارویی روغن بنفشه

گونه های مختلف بنفشه با اثرات متفاوت توانسته در درمان بسیاری از بیماری ها مؤثر باشد. عطر گل بنفشه پر مصرف ترین عطری است که تا کنون گزارش شده است. بنفشه به خاطر اسانس معطری که دارد از قدیم الایام مورد استفاده بشر خصوصاً جوان ها بوده است و به خاطر طبیعت مرطوب، تند و سرد و اندک تلخی که دارد اثر درمان کنندگی خاصی بر مخاط بینی داشته و باعث تقویت و استحکام عروق خونی می شود. گیاه بنفشه به تنهایی در درمان انواع آنفولانزا، سرماخوردگی و آلرژی دارد. تب بر می باشد و ضد التهاب مجاری تنفسی می باشد. افرادی که سینوزیت دارند می توانند مقداری روغن بنفشه را در بینی چکانده و استنشاق نمایند و مقداری از روغن را در محل سینوس ها ماساژ دهند. برای از بین بردن التهاب پوست و از بین بردن چین و چروک در پوست صورت داروی بسیار خوبی است.

به طور کلی روغن بنفشه محرک، ادرار آور و داروی ضد تومور، ضد رماتیسم، تثبیت کننده دیواره مویرگ ها، در بسیاری از ناراحتی ها پوستی بثورات ناشی از ادرار تا زخم های واریسی کاربر دارد. ضد سینوزیت، سر درد  گرفتگی بینی، خشکی بینی و قطع حس بویائیست.

نظرات کاربران

نظر بدهید