بارگیری...
خواص لیمو ترش

خواص لیمو ترش

لیمو ترش     Lemon

حتما شنیده اید که گفته اند سیب سلطان میوه هاست وي اگر خواص لیمو ترش را براي شما بشماریم مطمئنا قبول خواهید کرد که سلطان میوه ها لیمو ترش است .

خواص داروئي:

لیمو ترش بعلت داشتن خواص اسیدي ضد عفوني کننده قوی است . حتي اگر در مسافرتها به آب آشامیدنی مشکوک هستید و مي ترسید از آن بنوشید کافي است چند قطره آب لیمو ترش را در آن بریزید . آب را کاملا استرلیزه کرده و میکربهاي موجود در آب را از بین می برد

کسانیکه مي خواهند خود را لاغر کنند اگر صبح ناشتا آب لیمو ترش را با یک لیوان آب مخلوط کنند و مقدر کمي عسل به آن اضافه نمایند و آنرا بنوشند تا ظهر گرسنه نخواهند شد و بدین ترتیب از شر چربيهاي اضافي راحت خواهند شد.

خواص لیمو ترش

بهترین کلسیم آن است که از پوست تخم مرغ و آب لیمو تهيه مي کنند . برای تهیه کلسیم طبيعي يك تخم مرغ را تمیز شسته و در يك ليوان بگذارید و روي آن يك لیمو ترش را بریزید و آنرا مدت دو سه ساعت در جاي خنکي بگذارید سپس تخم مرغ را در آورده و آب لیمو را که دارای مقدر زیادی کلسیم است مي توانيد روي سالاد ریخته و یا با عسل یا شکر شیرین کرده بنوشید از تخم مرغ هم که پوست آن نرم شده مي توانيد هنوز استفاده کنید .

برای گلو درد بهترین دارو لیمو ترش است . يك قاشق چایخوری آب لیمو ترش را در آب نیم گرم بریزید و با آن غرغره کنید ورم گلو و گلو درد را برطرف خواهد کرد .

برای گرفتگي بيني و زکام کافی است چند قطره آب لیمو را با يك قاشق چایخوری آب مخلوط کرده و در بیني بچکانید . برای رفع کرم معده و روده باید یك لیمو ترش را با پوست و هسته له کنید و آنرا با يك ليوان آب سرد و يك قاشق عسل مخلوط کرده و بمدت يك ساعت قبل از خواب نوشید .

برای جلوگیری از خونریزي بيني کافي است که یک تکه پنبه را آغشته به آب لیمو کرده و در سوراخ بيني بگذارید خون دماغ را برطرف خواهد کرد .

خواص لیمو ترش

اگر در صورت شما لكه و جوش قرمز رنگ وجود دارد درمان آن با آب لیمو و نمك است. بدین ترتیب که در مقداري آب لیمو نمک بزنید و آنرا با پنبه روي صورت خود بمالید لکه ها و جوشها را برطرف مي کند .

بهترین دارو براي پوست دست شما مخلوط گلیسیرین و آب لیمو است . آب لیمو و گلیسرین را به نسبت مساوي مخلوط کنید و بدستهاي خود بماليد ببینید که چقدر پوست دستها صاف مي شود . در زمستان براي جلوگیری از سرما زدگی دستهای خود را با آب لیمو ماساژ دهید . خوردن آب لیمو سنگهای کلیه را نیز دفع می کند.

نظرات کاربران

نظر بدهید