بارگیری...
خواص ژل رویال

خواص ژل رویال

ژل رویال :

ژله سلطنتی در غدد شیری زنبور عسل ترشح می شود که در سر و اطراف مغزش قرار دارد . در ترکیبات این ماده مغذی مواد پروتئینی زیادی وجود دارد . دانشمندان دریافته اند ملکه هایی که در تمام مدت رشدشلن از ژله رویال تغذیه می کنند 5 تا 6 سال عمر می کنند در حالی که سایر زنبورهایی که فقط در سه روز اول عمرشان ژله رویال مصرف می کنند تنها 5 تا 6 هفته زنده می مانند . بنابراین این ژل خاصیتی دارد که طول زندگی ملکه ها را تا 50 برابر افزایش می دهد .

ژل رویال از محصولات کندو بوده و به شکل کلوئیدی سفید رنگی است که زنبوران کارگر از آن برای تغذیه لاروها و ملکه استفاده می کنند. رویال ژل از غدد شیری زنبور عسل ترشح میشود در ترکیبات آن مواد پروتئینی و نیز قندها و چربیها و هورمونها وجود دارد در گرمای صفر تا ۲ درجه مدت یکسال قابل نگهداری است به طور متوسط از ۶ تا ۸ سلول ملکه یک گرم ژله میتوان بدست آورد.

ویژگیهای منحصر به فرد ملکه ناشی از مصرف این ماده ی با ارزش است طول عمر و میزان زاد و ولد ملکه در مقایسه با زنبوران کارگر بسیار قابل توجه می باشد ملکه قادر است ۵ سال زندگی نماید اما کارگرها طول عمرشان هفته یا کمتر است ملکه ۵۰ در صد بزرگتر از زنبوران کارگر بوده و می تواند در روز ۲۵۰۰ تخم بگذارد راز طول عمرملکه استفاده از ژله رویال است. تخمی که ملکه از آن خارج می شود همانند تخمی است که زنبوران کارگر از آن خارج می شوند و تنها تفاوتشان با زنبوران کارگر در شیوه تغذیه ای آنهاست.زنبوران ملکه بطور انحصاری از ژله رویال و زنبوران کارگر از عسل تغذیه می کنند. رویال ژل، ملکه را به حشره ای باور نکردنی تبدیل می کند.

خواص ژل رویال :

کمک در درمان نازایی , تقویت کننده قوای جنسی , مفید برای دیابت , افزایش طول عمر , کمک به رشد و تقویت حافظه , درمان بیماری های قلبی عروقی , کنترل وزن , کم خونی , تقویت و نیروزایی در بهبود زخم های داخلی و خارجی , رفع چین و چروک پوست .

 پاره ای از موارد مصرف ژله رویال :

درتقویت قوای جنسی وافزایش میل جنسی
درساخت کرم های زیبائی برای حفظ سلامت ظاهری ومحافظت ازپوست.
ژله رویال داروئی عالی برای پیشگیری موقت پیری زودرس می باشد.
درساختن مواد محافظ پوست یکی ازعناصراصلی است.
به علت داشتن ماده شیمیائی استیل کولین دردرمان ناراحتی های عصبی و بیماری های مربوط به فشار خون مورد مصرف قرار می گیرد.
ژله رویال دارای خاصیت آنتی بیوتیکی و باکتریسیدی باطیف وعملکرد وسیعی است.
دربیماری های قلب ، عروق ورگ ها، ناراحتی لوله گوارش، ورم سرخرگ ها ، پارکینسون ، مداوای آنفلوآنزا، سل و تب مالت مورد استفاده قرار گرفته و نتایج موفقیت آمیزی داشته است.
استفاده از ژله رویال درصنایع داروسازی ( به صورت آمپول های خوراکی ، تزریقی و قرص وکپسول استفاده می شود.)
استفاده ازژله رویال در صنایع آرایشی.

ترکیبات شیمیایی ژل رویال :

 علی رغم مطالعات زیاد هنوز ترکیبات شیمیایی رویال ژلی بطور کامل معلوم نیست. رویال ژل تنها منبع استیل کولین خالص است این ماده دارای خواص ضد باکتریایی و ضد میکربی بوده و در سلامتی نقش گسترده ای دارد در ارتباط با رفع تنگی نفس و بی خوابی و انواع اختلالات ارثی در انسان موثر است و از سیستم ایمنی محافظت می کند.به جهت وجود ۱۰ هیدروکسی دیکونوئیک اسید خاصیت باکتری کشی دارد .ضد تومور و موثر بر روی برخی باکتریهای گرم مثبت می باشد. دارای ویتامینهای E  ، D ، C ، B ، A می باشد. رویال ژل دارای ۱۲ در صد پروتئین ۵ تا ۶ در صد چربی ۱۲ تا ۱۵ در صد کربوهیدرات و مقدار زیادی ویتامین Bو حاوی ۱۷ آمینو اسید (شامل ۸ آمینو اسید ضروری می باشد همچنین غنی از هورمونی با طیف وسیعی از اثرات مفید بوده و شامل ۱۵ در صد ماده حیاتی بنام اسیداسپاراتیک با اثرات تاثیر در بافت و ماهیچه و تکثیر سلول است .

تیامین، نیاسین، ریبوفلاوین، پیرودوکسین، اسید پانتوتنیک، بیوتین، اینوزیتول، اسید فولیک، ویتامین C و اسیدهای مغذی در رویال ژل ارزش غذایی دارند. ویتامینها به مقابله با رادیکالهای آزاد بدن می پردازند.

امینو اسیدها برای رشد و مقابله بدن با بیماریها و عفونتها ضروری هستند. امینو اسیدهای ضروری را که بدن قادر به ساختنش نمی باشد می توان به وفور در محصولات کندو یافت. رویال ژل به همراه گرده ، بره موم و عسل منبع غذایی طبیعی برای رفع نیاز احتياجات بدن است.

اثرات درمانی ژل رویال : 

از آنجا که غذاهای مورد مصرف موجود با کمبود مواد مغذی مواجهند بنابراین نیازمند محصولات مکملی نیاز است که این کمبودها را در رژیم غذایی جبران نماید ژله رویال ضمن اینکه ما را در این امر یاری میکند میتواند به عنوان دارو در درمان بیماریها استفاده شود .

رویال ژل مقاومت بدن را در برابر اثرات مضر مواد دارویی شیمیایی و پرتو درمانی افزایش میدهد.

حجم بالای اسید آمینه موجود در رویال ژل موجب تقویت سیستم ایمنی شده و بدن را در مقابل عناصر مضر خارجی محافظت کرده و به بازسازی سلول کمک میکند .

رویال ژل دارای استرول و ترکیبات فسفری می باشد همچنین دارای ترکیبات استیل کولین است که به انتقال پیام در رشته های عصبی از سلولی به سلول دیگر کمک میکند.

رویال ژل دارای خواص ضد تومور است. بر اساس آزمایشی در ژاپن گونه ای از سلولهای سرطانی به دو گروه از موشها انتقال داده شد برای گروه دوم از این موشها رویال ژل استفاده شد. بر اساس نتایج بدست آمده اندازه ی تومورها در موشهای گروه دوم نصف اندازه ی تومورها در موشهای گروه اول بود.

رویال ژل در درمان بیماری های تحلیل ماهیچه (MIS یا پارکینسون) می شود و علائم حساسیتی را تقلیل میدهد . تراکم اسیدهای آمینه در رویال ژل اثرات برجسته ای در تنظیم هورمون تنظیم وزن . بهبود بیماریهاونیز کاهش دردهای مزمن و آسم و نیز ترمیم پوست، مو، ناخن، استخوان ... دارد. محرک سیستم ایمنی است کلسترول را تنظیم نموده و ضد افسردگی و ضد اضطراب و تشویش است. در درمان ورم مفاصل، بیماریهای کبد، زرد زخم و اگزما و اختلالات پوستی و دیابت موثر است.

محققین برخی از عوامل مغذی این ماده را یافته اند ولی بیشتر آنها نامشخص است تنها خالق طبیعت می تواند این ماده ی شگفت انگیز را خلق کند.

دکتر آلبرت سانيز از انستیتو پاستور در پاریس می نویسد :

۹۷ در صد از رویال ژل را بخشهای اسرار آمیزی تشکیل میدهند که دانشمندان سعی می کنند عنصرهای موجود در آن را کشف کنند و بصورت مصنوعی آنرا بسازند و تنها راه بدست آوردن این راز تفحص در خصوص زنبورهاست .

آماده سازی ژل رویال برای مصارف انسانی :

رویال ژل حاوی ۶۷ در صد آب است وقتی از محیط استریل کند و خارج میشود باید از آلودگی ها زدوده شود به محض خروج از کندو در فاصله ۲ تا ۳ ساعت باید صاف و پردازش گردد.

مراحل پردازش شامل: ١- حذف آب با انجماد خشک ۲- افزودن نگهدارنده های طبیعی مانند عسل ٣- نگهداری در یخچال ۴- انجماد خشک و یا لیوفیلیز می باشد.

بهترین روش خروج رطوبت بدون صدمه به کیفیت مواد مغذی آن روش انجماد خشک است. و با این روش پودر سفید رنگی تولید می شود که قابل استفاده در کپسول برای مصارف خانگی است با این روش طول ماندگاری آن بدون استفاده از یخچال به حدود ۴ سال می رسد. و مواد مغذی ژل فریز شده بطور کامل حفظ نمی شوداما استفاده از ژل مایع نیز مشکلاتی چون نحوه انبار و حمل ونقل را بدنبال دارد. و اطمینان از رعایت شرایط نگهداری و حمل در دمای سرد از جمله عواملی است که در طول مدت نگهداری ژل مایع باید مورد توجه قرار گیرد .

در غیر این صورت نمی توان از کیفیت آن مطمئن بود زیرا ممکن است مواد مختلف آن تجزیه شده و خصوصیات مغذی آن در مدت نگهداری تقلیل یافته باشد.

به واقع رویال ژل یک گوهر طبیعی است که در طبیعت شناخته شده و منبع انرژی، سلامتی و دارای خواص حیاتی است رویال ژل غنی از مواد معدنی هورمونهای طبیعی ویتامین ها اديداسپاراتیک بوده و به همین علت در بازسازی بافت و رشد آن موثر است .

شامل اسید امینه های ضروری است که برای بقای بدن ضروری می باشد باعث کاهش استرس بوده و باعث کاهش استرس بوده به بهبود افسردگی کمک می کندباعث ارتباط و توازن بسیاری از سیستمهای بدن است و به همین دلیل بوسیله هزاران نفر از زنان یائسه و مردانی که بدنبال تقویت قوه ی جنسی خود هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

نظرات کاربران

نظر بدهید